Rośnie forma koszykarzy BM Slam Stal. Ostrowianie zostali zwycięzcami Memoriału Zdzisława Niedzieli. W piątek i sobotę turniej odbywał się w Lublinie. Wczoraj ,,Stalowcy” pokonali Start Lublin. Dzisiaj w pojedynku finałowym okazali się lepsi od Miasta Szkła Krosno. - Pracujemy dalej ciężko - mówi trener Zoran Sretenović.

Dzień 1

Walka obu drużyn mogła podobać się kibicom, którzy piątkowego wieczoru licznie odwiedzili halę MOSiR. Wynik meczu przez większość czasu oscylował w granicach remisu. Do przerwy Stalówka prowadziła, lecz tylko 31:30. Kluczowa okazała się czwarta kwarta. Tam ostrowianie zaczęli dominować, szybko odskakując rywalom nawet na różnicę trzynastu oczek. Ostatecznie BM Slam Stal pokonała TBV Start Lublin 80:70, a w sobotę naszym przeciwnikiem w walce o zwycięstwo w Memoriale Zdzisława Niedzieli będzie Miasto Szkła Krosno. Ten mecz rozpocznie się o godzinie 16:00. Drużyna prowadzona przez Michała Barana pierwszego dnia rzutem na taśmę okazała się lepsza od Siarki Tarnobrzeg, triumfując 74:72.

Aaron Johnson otarł się o double-double (dziewięć punktów, 12 asyst, trzy przechwyty), Marvin Jefferson wykorzystał 8 na 9 oddanych prób (16 punktów, pięć zbiórek), a Łukasz Majewski trafił wszystkie trzy rzuty zza linii 6 metrów i 75 centymetrów (14 punktów, cztery zbiórki). BM Slam Stal zdobyła spod kosza 44 oczka, a 31 punktów w całym spotkania dostarczyli zmiennicy – dwukrotnie więcej, niż rezerwowi lublinian. Mateusz Zębski przez 20 minut (pięć punktów, cztery zbiórki) zapracował sobie na wskaźnik +14. U gospodarzy solidnie prezentował się podkoszowy, Brandon Peterson. Amerykanin zaaplikował nam 21 punktów, chociaż w końcowym rozrachunku nie okazało się to rozstrzygające. Dobrze było zobaczyć w akcji ostrowianina, a obecnie kapitana Startu, Grzegorza Małeckiego.

TBV Start Lublin – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 70:80 (16:15, 14:26, 25:27, 15:22)

BM Slam Stal: Jefferson 16, Majewski 14, Tropue 10, Johnson 9, Chanas 8, Koreniuk 8, Ochońko 6, Zębski 5, Nikołow 2, Kaczmarzyk 2.

Dzień 2

W sobotnim finale rywalem BM Slam Stal był zespół z Krosna. W rywalizacji z beniaminkiem ostrowianie posiadali przewagę niemalże od pierwszego gwizdka sędziów. ,,Stalowcy” kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Dzięki temu sięgnęli po wygraną 77:68. - Za nami kolejny bardzo pożyteczny turniej - mówi trener Zoran Sretenović. - Zrealizowaliśmy swój plan. Mieliśmy odpowiednie założenia i zespół to wszystko wykonał. Jesteśmy zadowoleni z dwóch zwycięstw. To buduje też pewność siebie w zespole. Wracamy do Ostrowa i od poniedziałku zabieramy się do kolejnych treningów. Przed nami nadal wiele pracy.

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Miasto Szkła Krosno 77:68 (20:16, 16:16, 22:14, 19:22)

BM Slam Stal: Majewski 13, Jefferson 13, Troupe 12, Johnson 11, Kaczmarzyk 10, Nikołow 8, Chanas 5, Zębski 2, Koreniuk 2, Ochońko 1.