Wysokie, czwarte miejsce zajął Ostrów Wielkopolski w VIII Europejskim Tygodniu Sportu Dla Wszystkich, który odbywał się od 26 maja do 1 czerwca. Krajowa Federacja Sportu ogłosiła wyniki XXI Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Ostrów potwierdził przynależność do czołówki, plasując się tuż poza podium w klasyfikacji 731 miast i gmin.

Ostrów Wielkopolski w grupie miast od 40 do 100 tysięcy sklasyfikowany został na czwartym miejscu. Wyżej są tylko Puławy, Legnica i Kołobrzeg. Za Ostrowem Wielkopolskim miejsca premiowane nagrodami finansowymi zajęły kolejno: Przemyśl, Zgierz, Police, Suwałki, Siemianowice Śląskie, Piekary Śląskie, Słupsk i Skarżysko Kamienna.

Organizator VIII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich brał udział pod uwagę kilka kryteriów, które decydowały o końcowym wyniku. Liczył się stosunek łącznej liczby osób startujących w imprezach turniejowych do ogólnej liczby mieszkańców (w %), iloczyn liczby zorganizowanych imprez turniejowych i liczby dni, w których te imprezy zostały przeprowadzone oraz łączna liczba startujących w testach Coopera przeprowadzonych w ramach Turnieju.

Głównym celem Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich  jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby obywateli naszego kraju, szczególnie tych, którzy nie uprawiają sportu, nie ćwiczą codziennie, nie prowadzą aktywnego fizycznie trybu życia.  Ostrów Wielkopolski intensywnie włączył się w tę ideę poprzez organizację przez szkoły, przedszkola, kluby sportowe i inne instytucje szeregu imprez sportowych. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się także III Ostrowski Test Coopera.

Nagrodami w VIII Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich jest sprzęt sportowy. Zwycięzca otrzyma sprzęt o wartości 7 tysięcy złotych. Do Ostrowa Wielkopolskiego, laureata czwartego miejsca trafi sprzęt o wartości 4 tysięcy złotych.

Koordynatorem ostrowskich imprez w ramach VIII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich był Referat Sportu Urzędu Miejskiego.