Wczoraj  na sztucznym boisku w Jarocinie rozegrano dwa sparingi. W pierwszym Jarota Hotel remisowała z Górnikiem Polkowice 1:1, a w drugim Ostrovia 1909 wygrała z Białym Orłem Koźmin 3:2. Warto dodać, że na testy do I – ligowego Zawiszy Bydgoszcz wybrał się stoper Jaroty – Bartosz Kieliba, który być może będzie miał okazję w jednej drużynie ponownie spotkać się z  Karolem Danielakiem.

Dla Ostrovii 1909 mecz z Białym Orłem był drugim w tym okresie przygotowawczym.  Już pierwsza akcja otworzyła wynik. Po szybkiej, składnej akcji bramkę zdobył Patryk Cierniewski. W 12 minucie był już remis 1:1.

W 30 minucie precyzyjnie z okolic 25 metra przymierzył Daniel Kaczmarek, a przed przerwą rezultat na 3:1 podwyższył Patryk Perz po asyście Marka Szymanowskiego.

Po zmianie stron gola zdobył Michał Giecz, ale sędziowie uznali, że gracz Ostrovii znajdował się na pozycji spalonej. Groźniej zaatakowali także piłkarze Białego Orła, którzy zdobyli jedną bramkę. W końcówce meczu szansę na zaprezentowanie się dostali juniorzy - Miłosz Rauk, Kamil Dutkowski i Patryk Kaźmierczak.

Ostrovia - Biały Orzeł Koźmin 3:2 (3:1)

Ostrovia 1909: Mateusz Wronecki- Damian Błaszczyk (82' Miłosz Rauk), Łukasz Wiącek, Grzegorz Wachowiak (82' Kamil Dutkowski), Kamil Krawczyk, Marek Szymanowski, Daniel Kaczmarek, Karol Krystek (46' Konrad Rusek), Patryk Cierniewski (65' Patryk Adamski), Michał Giecz (75' Jakub Jędrzejak), Tomasz Kempiński (30' Patryk Perz)

Jarota Hotel Jarocin, która boryka się cały czas z problemami kadrowo – organizacyjnymi zremisowała 1:1 z KS Polkowice.

W 19 minucie zespół z Jarocina objął prowadzenie w spotkaniu. Kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego z lewej nogi popisał się Piotr Skokowski. Piłka po jego strzale znalazła się w siatce gości. Jarociniacy z prowadzenia cieszyli się zaledwie cztery minuty. Piłkę we własnym polu karnym ręką zagrał Jacek Pacyński i dobrze sędziujący sobotni mecz Przemysław Czajka wskazał na „wapno”. Skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Maciej Bancewicz.

W drugiej połowie w barwach jarocińskiej drużyny mogliśmy oglądać kolejnych juniorów: Alana Janowskiego, Szymona Grodzkiego, Konrada Kwiatkowskiego, Dawida Idzikowskiego oraz Damiana Tomczaka.

Jarota Hotel Jarocin - KGHM ZANAM Polkowice 1:1 (1:1)

Jarota: Sebastian Kmiecik - Jędrzej Ludwiczak (84’ - Dawid Idzikowski), Dawid Piróg, Piotr Skokowski, Piotr Garbarek, Jakub Kiełb (46’ - Alan Janowski), Jacek Pacyński, Dawid Dolata (83’ - Konrad Kwiatkowski), Mateusz Dunaj (65’ - Szymon Grodzki), Mikołaj Marciniak (72’ - Damian Tomczak), Hubert Antkowiak.

Odkąd trenerem bydgoskiego Zawiszy został były szkoleniowiec Jaroty – Zbigniew Smółka do swojej drużyny zaczyna ściągać dobrze znanych sobie piłkarzy. Jednym z nich jest Karol Danielak, który wypożyczony został do pierwszoligowca z Pogoni Szczecin.  24-letni pomocnik, w minionej rundzie zagrał w jedenastu meczach w Ekstraklasie.  Zawisza Bydgoszcz wypożyczył zawodnika na pół roku z możliwością pierwokupu.

W piątek na testy do Bydgoszczy udał się także obrońca Jaroty – Bartosz Kieliba, który wziął udział w przegranym sparingu z Lechią Gdańsk. Warto dodać, że w zespole, który prowadzi Zbigniew Smółka gra już Jakub Smektała i Sebastian Kamiński, także niegdyś reprezentujący barwy JKS-u.

Na poniedziałek zwołano walne zebranie członków klubu JKS Jarota. Początek spotkania o godzinie 18:00.

źródło: fb, kszawisza.pl, własne